Teknik Servis Müdürü (Emaye)-Hendek-Sakarya

Sakarya Sürekli

Tarihinde güncellendi 06/10/2021

 • Kurumsal firmada Teknik Servis Yönetimi
 • Güçlü bir kariyer basamağı

Müşterimiz Hakkında

Müşterimiz Sakarya lokasyonunda kurumsal, alanında lider bir üretici firmadır.

İş Tanımı

 1. Sorumlusu olduğu ürün grubunda firmanın faaliyet gösterdiği tüm ülke ve bölgelerdeki teknik servis ekibini yönetmek ve/ya bilfiil faaliyetleri yerine getirmek
 2. Satış ekibinin müşteri ile doğru ticari koşullarda anlaşma yapmasını sağlayacak şekilde ürün ve üretim şartları ile ilgili teknik bilgi / teknik şartname desteği vermek.
 3. Ürün numuneleri ve denemeleri için satış ekibine teknik destek sağlamak.
 4. Satış ve Yeni Ürün Lansman planları doğrultusunda, geçmiş yıllar verilerini dikkate alarak numune ürün ve ürün girdi harcama bütçesini hazırlamak ve aylık döngüsel hammadde kullanım miktarlarını döngüsel tahminlemeleri planlama ile paylaşmak.
 5. Sorumlu olduğu ekibin aylık gelen numune talepleri doğrultusunda iş planlarını organize etmek.
 6. Satış ekibi ile müşteri ziyaretleri yaparak proje numunelerini yerinde anlayacak çalıştay ve çalışmalara katılmak. Müşteri teknik ekipleri ile güçlü ilişkiler kurmak.
 7. Müşteri üretim, kalite ve mühendislik toplantılarına düzenli katılımla müşteri operasyon ihtiyaçlarını anlamak ve desteklemek.
 8. Müşterinin talepleri doğrultusunda istemiş olduğu numunelerin fizibilite çalışmalarını yapmak. Müşteri teknik şartnamesine uygun ürün üretecek numune hazırlama sürecini yönetmek.
 9. Müşteri bazlı fizibilite onayından geçen numuneler için ürün onay dosyalarını oluşturmak. Müşteriden onayı alınan numunelerin seri üretim şartlarına hazır edilmesini sağlamak.
 10. Müşteri bazlı ürün gruplarının proje planlamasının, pazarlama departmanı ile iş birliği içerisinde yapılması ve uygulanması
 11. Prototip aşamasındaki ürünlerin gereken laboratuvar ve müşteri üretim koşullarında testlerini yapmak, çıktılarını üretim ve Ar-Ge birimlerine raporlamak.
 12. Müşteri teknik şartnamesinde yer alan, kalite testleri yaptırılması ve sonuçlarının ilgili paydaşlara raporlanması, iyileştirici faaliyetlerin planlamak.
 13. Müşterilerin tesislerinde teknik eğitim ve seminerler düzenlemek.
 14. Ürün şikayetlerini etkin şekilde yöneterek, ilgili birimler arası koordinasyonu sağlamak ve sorunu çözmenin en iyi yoluna karar vermek.
 15. Ürün ve üretim koşulları hakkında sürekli bilgilerini güncellemek ve üretim değişiklikleri, teknolojik trendler ve iyileştirmeler konusunda tavsiyelerde bulunmak.
 16. Çapraz satış fırsatlarını değerlendirmek üzere diğer iş birimleri ile irtibatta olmak. Ar-Ge, İnovasyon ve İş Geliştirme Komitesine müşteri ihtiyaçları doğrultusunda geri bildirimde bulunmak.
 17. Tekrar eden ürün kalite şikâyetleri ve kalite problemlerinin kök sebeplerinin tespit ve çözümü için ekip çalışmalarını başlatmak ve/ya katkıda bulunmak.
 18. Diğer iş birimi teknik müdürleri ve kendi ekibi ile düzenli toplantılar yaparak teknik servis birimi iş çıktılarını üst düzeyde düzenli raporlanmak.
 19. Yeni iş fırsatları yaratmak için sektördeki etkinliklere ve konferanslara katılmak.

Aradığımız Profil

Ilgili adayın;B2B endüstri ortamında teknik servis desteği konusunda veya emaye ya da bu ürünleri girdi olarak kullanan üretim sektörlerinde teknik ve imalat konularında deneyimli. Teknolojik trendlerini takip eden, test metodolojileri hakkında bilgi sahibi. Tercihen ORACLE, CRM, QDMS ve Ms Office kullanım ve İyi seviyede Ingilizce bilgisi olması gerekmetedir.

Teklif Edilenler

Güçlü bir kariyer basamağı.

PageGroup'a Katılın
Yagiz Recep
İlan Referans Kodu
JN-092021-3596613

Özet

Alt Sektör
Lokasyon
Kontrat Tipi
Danışman adı
Yagiz Recep
Pozisyon Referansı
JN-092021-3596613