PageGroup bünyesinde şu ana kadarki kariyerinizden bahseder misiniz?


Page Group’a Sağlık ve Yaşam Bilimleri divizyonu bünyesinde İşe Alım Danışmanı olarak Nisan 2015'te katıldım. Sağlık sektöründeki geçmiş tecrübelerim sayesinde pozisyonuma hızlı bir şekilde uyum sağladım ve şimdiye kadar birkaç kez terfi etme şansına sahip oldum. Şu anda Kıdemli Müdür olarak çalışıyorum ve ekibimle birlikte divizyonun liderliğini üstlenmiş durumdayım.

PageGroup'a neden katıldınız?


Page'den önce tıbbi cihaz sektöründe Ürün Müdürü olarak çalışıyordum. O dönemde işimin artık beni tatmin etmediğini fark ettim ve bir kariyer değişikliği yapmaya karar verdim. Aslında Michael Page üzerinden iş başvurusu yapan bir adaydım ve danışmanlarla tanışma fırsatım olmuştu. Görüşme yaptığım kişilerin sağlık sektöründe daha önceden deneyimleri olduğunu öğrendim. Bu fikir, İnsan Kaynakları alanına olan özel ilgim sebebiyle beni çok heyecanlandırdı ve İşe Alım Danışmanı olarak PageGroup’a başvurmaya karar verdim.

Sağlık sektöründeki geçmiş deneyiminizin size ne tür faydaları oldu?


Aslında birçok avantaj sağladı diyebilirim. Öncelikle işe başladığım ilk günden beri, danışmanlık yaptığım adaylar ve müşterilerimizle aynı dili konuşabiliyorum. Özellikle sağlık sektörünün spesifik terminolojisi dikkate alındığında, bunun en önemli avantajlardan biri olduğunu söyleyebilirim. İkinci olarak ise, benzer bir geçmişe sahip olduğunuzda insanlar size ve bilgi birikiminize daha çok güveniyor. Bu durum, danışmanlık yaptığım adaylar ve müşterilerle güçlü ve güvenilir bir bağ kurmamı sağladı. Bu sektördeki bilgi birikimim ve geçmiş tecrübem de müşterilerimin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde anlamamı ve işe alım projelerini daha kısa sürede verimli bir şekilde başarıyla kapatmamı sağladı. Sağlık sektöründe kişisel bir iletişim ağına, referanslara ve pazar için doğru stratejileri tanımlama becerilerine sahip olmak da diğer olumlu tarafları oldu. 

İşinizle ilgili en çok neyi seviyorsunuz?


Şirketimizin misyonunu tekrarlıyor gibi olmak istemem ama insanların hayatını olumlu yönde değiştirmeyi gerçekten seviyorum. Sağlık sektöründe çalışırken de, insan sağlığını iyileştirmek adına çalışan bir organizasyonun parçası olduğum için benzer bir motivasyona sahiptim. Şimdi ise işe alım süreçlerinde adayları destekleyerek, onların mutluluğuna katkıda bulunmak, kariyerlerindeki ilerlemeye, daha iyi bir kazanç elde etmelerine veya yaşam kalitelerini arttırmalarına yardımcı olduğumuzu görmek müthiş bir motivasyon kaynağı oluyor. Tüm kuruluşların en değerli varlığı « çalışanlar » olduğundan, danışmanlar olarak hem şirketlerin hem de iş profesyonellerinin başarısını doğrudan etkileme fırsatına sahip oluyoruz. İşe yerleştirdiğimiz adayların terfi ettiğini ve başarı öykülerini öğrenmenin yanı sıra iş ortaklarımızın büyüdüğüne tanıklık etmek işime dört elle sarılmamı sağlıyor.