• Talent Trends 2024

  Çalışanlar maaşlar, şirket kültürü ve yapay zeka hakkında gerçekten ne hissediyor? İşverenler neden Beklenti Farkları ile karşı karşıya kalıyor? Tümünü raporumuzda keşfedin.

  Banner
 • Yerel Resim

  Bu trendler Türkiye'de nasıl ortaya çıkıyor?

  Türkiye Raporunu İndir

  İnteraktif Platform

  Platform üzerinden detaylı içgörülere erişin ve verileri istediğiniz gibi görüntüleyin.

  Platforma Gir
 • Anketimize kimler katıldı?

  50.000

  Katılımcı

  37

  Pazar

  77

  Farklı İş Pozisyonu

 • Raporda neler var?

  flexibility icon

  Esneklik

  Esnek çalışma sadece isteğe bağlı bir avantaj değil, çalışanların da beklentisi. Peki hem iş ihtiyaçlarını hem de çalışanların tercihlerini nasıl karşılayabilirsiniz?

  DE&I icon

  Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık (DE&I)

  İş ve özel yaşam dengesi sadece "olsa iyi olur" denilen bir etmen değil, çalışanlar için "olmazsa olmaz" bir faktör. Çalışanların ayrıca kapsayıcılık ve ayrımcılık konusunda da endişe duydukları noktalar var. Herkes için işe yaran bir şirket kültürü nasıl oluşturulabilir?

  AI icon

  YAPAY ZEKA

  Yapay zekanın gelecekte işleri ve sektörleri nasıl dönüştüreceğine dair spekülasyonlar devam ederken etkisi şu anda bile hissediliyor. Yeni teknoloji konusundaki belirsizlik gerginliğe mi neden oluyor?

 • Talent Trends size nasıl yardımcı olabilir?

  En İyi Yetenekleri Şirketinize Çekin:

  Adayların ne beklediğini tam olarak anlayarak işe alım stratejilerinizi bir sonraki seviyeye taşıyın.

  En İyi Çalışanlarınızın Şirkete Bağlılığını Artırın:

  En yüksek performansı gösteren çalışanlarınızın memnuniyetini ve şirkete bağlılığını artırın.

  Rekabet Üstünlüğü Elde Edin:

  Rakipleriniz arasında öne çıkın.

 • thumbnail

  Fatih Cömert

  Türkiye Genel Müdürü

  İş yerinde ortaya çıkan Beklenti Farkları, hem yeni işe alım yapacaklar hem de şirketlerindeki çalışanların bağlılığını artırmayı amaçlayanlar için kayda değer sonuçlar doğuruyor.

  Çalışanların giderek genişleyen talep listesi, rekabetçi maaşlar ve esnekliğin çok ötesine uzanıyor. Bu hızla gelişen iş ortamında işverenler birçok açıdan baskıyla karşı karşıya.

  Peki bu iki taraf nasıl orta noktada buluşabilir?

 • Michael Page Talent Trends 2024

  PageGroup çatısı altındaki yetenek araştırma ve içgörü uzmanlığı birimimiz PageInsights tarafından sunulan Talent Trends 2024 araştırmasına hoş geldiniz.

  Talent Trends, PageGroup tarafından kalifiye uzmanlara yönelik yıllık olarak gerçekleştirilen küresel ankettir. Bu araştırmada amacımız iş piyasasına dair verilere dayalı analizler ve eyleme dönüştürülebilir içgörüler sunarak müşterilerimizin insan kaynakları stratejilerini şekillendirmelerine yardımcı olmaktır.

  2023 yılındaki araştırmamız, iş dünyasında Görünmez Devrim olarak adlandırdığımız önemli bir değişimi ortaya çıkarırken 2024 yılında durum yeniden değişti.

  Bir yanda çalışanların giderek artan beklenti listesi, rekabetçi maaş ve esnekliğin çok ötesine uzanıyor. Diğer yandan işverenler hızla gelişen iş ortamında kayda değer bir baskı altında. Bu durum her iki tarafın orta noktada buluşmasını zorlaştırıyor.

  Herkes için işe yarayan insan kaynakları stratejileri geliştirmek giderek daha zor hale geliyor. Biz bu durumu "Beklenti Farkı" olarak adlandırıyoruz.

  Bu durumun işletmeniz için ne anlama geldiğini bu sayfada sunduğumuz içeriklerle keşfedebilirsiniz. Bu içerikler arasında global resmin özetini ve bulunduğunuz pazardaki durumun detaylarını bulabilir ve interaktif platformumuz üzerinden bu verileri istediğiniz gibi görüntüleyebilirsiniz.