Ön yazı, işverenlerin hem bir çalışan, hem de bir birey olarak sizinle ilgili bilgi alabilecekleri ilk alandır. Yani yeterli bir ön yazı yazmak, hayalinizdeki iş için güçlü bir adım atmanızı sağlar. Michael Page olarak iyi bir ön yazı yazmanız için size bazı önerilerimiz var.

Ön yazılarınızı özelleştirin ve kontrol edin

Pek çok aday iş arama sürecinde her iş başvurusuna sadece genel bir ön yazı metni yazarak hata yapıyor. Oysa başvurduğunuz işin gerekliliklerine göre hazırladığınız bir ön yazı göndermek, iş görüşmesine çağrılma şansınızı arttırdığı gibi, belki de gelecekte işvereniniz olacak kişiye bunun için zaman ve efor harcadığınızı da gösterir. Ön yazınızı özelleştirirken yazım ve dilbilgisi kurallarına da eksiksiz uyduğunuzdan emin olun. Dikkatsizce yapılan hatalar ön yazınızın değerini düşürebilir, başvurunuzun reddedilmesine dahi neden olabilir. Bu yüzden yazılarınızı iki kez kontrol edebilir, ayrıca ön yazınızı aileniz ya da arkadaşlarınıza da göstererek kontrol etmelerini isteyebilirsiniz.

Potansiyel işvereninizi etkileyin

Ön yazınızı, gelecekteki işvereninize bu işi niye istediğinizi anlatmak için kullanın ve bu pozisyon için en uygun adayın siz olduğunuz yönünde onu ikna edin. Eğer işe alınırsanız şirketin başarısına yardımcı olacak profesyonel ve özel deneyimlerinizi ön yazınızda anlatarak güçlü ve yetkin yönlerinizin parlamasına izin verin. Anlattığınız deneyimlerin, başvurduğunuz işle ilgili olduğundan emin olun, böylece gelecekteki patronunuz, şirkete nasıl yararlı olabileceğiniz hakkında kolayca fikir sahibi olabilir.

Bir işe alım danışmanıyla konuşun

Michael Page danışmanları kendi alanlarında uzmandır ve hem iş, hem de şirketlerle ilgili bilgi birikimlerinin yanı sıra deneyimleriyle de başarılı bir ön yazı yazmanızda size yardımcı olabilirler. Ayrıca rekabette avantaj elde etmenizi sağlayacak, iyi hazırlanmış bir CV için de size destek olabilirler.

İlginizi çekebilir:

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

CV'de Gerçekten Önemli Olan Nedir?

Danışmanlarımızla iletişime geçin ve zaman kaybetmeden hayalinizdeki işe kavuşmak için adım atın.