Dünyanın koronavirüs salgınının karmaşık insani ve ekonomik gerçeklerine uyum sağlamaya çalıştığı bugünlerde, daha önce benzerini yaşamadığımız bir dönemden geçtiğimize hiç şüphe yok. 

Her şeyden önce, şirket olarak PageGroup'un müşterilerimizin, adaylarımızın ve kendi çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini öncelikli olarak korumak için Hükümetin yayımladığı tavsiyeleri uyguladığını ve tüm tedbirleri aldığını vurgulamak isteriz. Şu sıralar işe alma planlarınızda bir ölçüde belirsizlik olması doğal olsa da, geleceğinizi garantiye almanın ve işletmenizi büyütmenin en iyi yolunun hala en iyi yetenekleri işe almak olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, Hükümetin sosyal mesafenin korunması için uyguladığı makul kısıtlamalar dikkate alındığında, özellikle yüz yüze mülakatlar olmak üzere yeni personel alımı için halihazırda uyguladığınız sürecin geçici bir süre için de olsa hızla bu dönemin gerçeklerine uyarlanması gerektiğinin farkındayız. 

İşletmenizin bu belirsiz dönemde nasıl yol alacağı konusunda size yardımcı olmak için, etkili bir işe alım sürecini uzaktan nasıl yürütebileceğinizi açıklayan bu e-kitabı hazırladık. İlerleyen sayfalarda, bu sürecin tüm adımlarını irdeleyecek ve öncü teknolojimiz, kapsamlı pazar verilerine erişimimiz ve 40 yılı aşan işe alım uzmanlığımızı kullanarak en iyi yetenekleri nasıl bulacağınızı, değerlendireceğinizi ve ekibinize katacağınızı açıklayacağız. 

Rehberimizde aşağıdaki konuları kapsamlı bir şekilde ele aldık;

  • Doğru yeteneğe ulaşmak
  • CV ve ön yazıları değerlendirmek
  • Görüşme ve mülakatlarda video teknolojilerinden maksimum faydayı sağlamak
  • Doğru bir iş teklifi yapmak
  • Yeni çalışanları uzaktan işe başlatmak

PageGroup olarak küresel pandeminin zorluklarını göğüslüyoruz ve sizin de bu zorlukların üstesinden gelmeniz için işletmenize yardımcı olmakta kararlıyız. İşe alımla ilgili tüm ihtiyaçlarınız için danışmanlarımız e-posta, sabit hat, cep telefonu ve videolar üzerinden size yardımcı olmaya hazırdır. Ayrıca bizimle iletişime geçebilir ve buraya tıklayarak sizi aramamız için talepte bulunabilirsiniz. Her şeyden önemlisi, sizin ve yakınlarınızın bu zor zamanda sağlıklı kalmanızı diliyoruz.

Hugo Campo

PageGroup Türkiye Ülke Müdürü