Michael Page'e 2000 yılında Londra'da işe alım danışmanı olarak katıldım ve 2014'te yurtdışındaki fırsatları keşfetmek için doğru zamanın geldiğini hissettim.
 
Kendim ve başkaları hakkında yeni bir şeyler öğrenmek ve farklı piyasalarda yeni işe alım yöntemlerini öğrenmek, her zaman PageGroup'a olan bağlılığımın asıl sebebiydi. İsveç'e taşınmak da bunu tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. 
 
Yurtdışına taşındığınızda size duyulan güven ilham verirken öğrenecek ne kadar çok şey olduğunun farkına varmak ekstra enerji veriyor, farklı bir ortamda yaşamaksa mesleki ve kişisel açıdan sizi olumlu anlamda gelişmeye zorluyor. 
 
Bu değişim bir başka değişime vesile oldu ve 2018 yazında Londra’ya dönerek çok farklı bir rol üstlenmeye karar verdim! Customer Connect Programı Başkanı olarak, dünya genelinde en yeni teknoloji platformumuzu uygulamaya koyan ekibe liderlik ediyorum - bu harika bir fırsat! Bunun, yeni bir görev üstlenip tamamen yeni bir şey öğrendiğim çok heyecan verici bir süreç olduğunu tekrar belirteyim.
 
Bu görev önceki işimden çok farklı: artık ay sonu iş kapatma hesapları ya da ücret görüşmeleri yapmak yok. Yeni görevimde, süreçleri gözden geçirmek ve etkinliklerini artırmak, yeni teknolojileri dünya genelindeki pazarlarımıza sunmak amacıyla sponsor bulmak ve iş ortaklıkları tesis etmek için teknoloji ortakları ve bir program ekibi ile birlikte çalışıyorum.  Oldukça zorlu bir iş bu, perde arkasında ne kadar çok iş yapıldığını gördüğünüzde şaşırıyorsunuz. Tüm operasyon ekiplerimizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için gereken inanılmaz çaba ve planlama bana ilham veriyor.
 
İsveç'te yaşadığım birkaç yıl içinde çok şey öğrendim ve büyük tecrübe edindim. Elbette, ailemin ve benim formumuzu koruma ve gezme alışkanlıklarımız değişmedi. Son zamanlardaki karantina deneyimi bir bakıma İsveç'teki uzun kışlara çok benziyordu!  Ülke Sorumlusu olarak hesap verebilirlikle ilgili çok şey öğrendim. Bu da farklı işlerin yürütüldüğü finans, pazarlama, dijital vb. bölümlerle de etkileşimde bulunmamı sağladığı için benim açımdan epey faydalı oldu.
 
Bugün yurtdışına taşınmakta tereddüt eden biri fikrimi soracak olsa ‘Hiç durma’ derdim.  Eşime, yaşlanıp da geçmişe dönüp baktığımda keşke dememek için risk almaktan kaçınmak yerine denemeyi tercih ederim dediğimi hatırlıyorum.  Hem benim ve ailem için gerçekten özel bir deneyimdi; ayrıca bir İsveç köpeği sahiplendik, Mutlu Yıllar şarkısını da hala İsveççe söylüyoruz!